Roliga aktiviteter på gång

Förutom bowling och måndagsklubben finns det annat roligt som du kan anmäla dig till. På den här sidan kan du se vad som är på gång.

Många sträckta armar med öppna händer bildar en ring med solljus.

Hälsan spelar roll

Välkommen till en mötesplats för att prata om och lära
mer om vad som kan ge oss god hälsa!

Vi kommer att planera in 12 träffar i höst med uppstart v.40.

Intresseanmälan görs till:
Ellen.Andersson@simrishamn.se
Anita.Terenyi@simrishamn.se

Länkar till annat roligt

Varmt välkommen till måndagsklubben. Här finns möjlighet att prova på olika aktiviteter, äta middag för en billig peng, träffa nya vänner och bara vara.

Linus Dehman tar över träningen av LBK:s parasportlag.

Linus tränar även klubbens juniorer och biträder även våra seniortränare för division 4 och division 6-lagen.

Linus har en gedigen fotbollsutbildning och har bland andra varit aktiv inom både Malmö FF och IFK Malmö.

Träningen riktar sig till tjejer och killar som lever med funktionsnedsättning.
Samling i Tälthallen. Medtag gympaskor och träningskläder för utomhusbruk. Möjlighet till omklädning i Parkvillan.

Även nya spelare är hjärtligt välkomna !

Har du frågor om träningen kan du ringa ringa 0417-32170 eller skicka ett mail till lbk@lunnarpsbk.se

Kontakt Simrishamn
Kontakt Simrishamn är din väg in till samtliga frågor som rör Simrishamns kommun. Våra servicevägledare finns för dig som medborgare, företagare eller besökare.

Helgfri måndag-fredag klockan 08:00-16:30. Dag före helgdag stänger vi klockan 12:00.
Stadshuset, Stortorget, Simrishamn
Läs om kontaktcentret